صفحه اصلی نرم افزار کامفارتهیه فایل کامفار COMFAR گزارش توجیهی

تهیه فایل کامفار COMFAR گزارش توجیهی


تهیه فایل کامفار COMFAR طرح توجیهی

هر گزارش توجیهی شامل سه بخش اصلی مطالعات بازار،  بررسی های فنی و همچنین تجزیه و تحلیل مالی می باشد. بخش سوم از گزارش توجیهی که توجیه پذیری مالی و اقتصادی طرح را مورد بررسی قرار می دهد از جمله بخش های بسیار مهم و اساسی هر گزارش توجیهی می باشد. در این بخش از گزارش توجیهی با استفاده از مبانی و مفروضات محاسبات مالی نظیر:

 • هزینه های سرمایه گذاری
 • هزینه های جاری
 • بخش ثابت و متغیر هزینه های جاری
 • سرمایه در گردش
 • تأمین مالی طرح
 • ظرفیت تولید محصولات و خدمات
 • نرخ فروش محصولات و خدمات
 • درآمد طرح در طی سال های بهره برداری
 • شرایط مالیاتی طرح
 • نحوه توزیع سود
 • نرخ تنزیل

و برخی مفروضات دیگر، مدل مالی طرح که در واقع همان جدول جریانات نقدی Cash Flow می باشد، برای دوران احداث و بهره برداری طرح محاسبه و برآورد می گردد. نحوه رسیدن به هریک از مبانی و مفروضات فوق می بایستی در سایر بخش های گزارش توجیهی تشریح می گردد. بعنوان مثال در بخش فنی از گزارش توجیهی برآورد های انجام شده برای هزینه های سرمایه گذاری طرح ارائه و همچنین ظرفیت تولید آن نیز با توجه به مشخصات ماشین آلات و دستگاه ها برآورد می گردد.

بمنظور تهیه مدل مالی طرح و تشکیل جدول جریانات نقدی می بایستی از استانداردهای اقتصاد مهندسی و اصول محاسبات مالی پیروی نمود. براین اساس و جهت رعایت استانداردهای بین المللی از نرم افزار مالی و اقتصادی کامفار COMFAR استفاده می گردد. درصورتی که جدول جریانات نقدی به درستی تدوین نگردد، نتایج تجزیه و تحلیل های مالی اشتباه خواهد بود و لذا قابل اتکا نمی باشد. براین اساس و بمنظور حفظ رویه استاندارد، استفاده از نرم افزار کامفار توسط بانک ها و سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی الزام شده است.

با تهیه فایل کامفار برای گزارش توجیهی، این نرم افزار با فرمول های استاندارد تعبیه شده در خود، شاخص های مالی اصلی نظیر IRR، NPV، PBP ، تحلیل نقطه سربه سر، تحلیل حساسیت و بسیار جداول و نمودارهای کاربردی دیگر را ارائه می نماید و به تهیه کننده گزارش توجیهی این امکانات را می دهد که با استفاده از این نتایج، درک درست تری از پروژه بدست آورد.

تهیه فایل کامفار طرح توجیهی توسط کارشناسان بامداد قرن دانش

 

باتوجه به تأثیر نتایج و شاخص های مالی پروژه در تصمیم گیری در اجرا و یا عدم اجرای آن، تهیه فایل کامفار برای گزارش های توجیهی کار بسیار مهم و حساسی می باشد. هرگونه ورود اطلاعات که به درستی در نرم افزار کامفار انجام نگردد سبب خواهد شد که نتایج بدست امده به هیچ عنوان قابل اتکا نباشد. مبانی و مفروضات اشتباه و یا ورود اطلاعات غلط منتج به فایل کامفار با نتایج نادرست خواهد شد. لذا توصیه می شود که جهت تهیه فایل کامفار برای استفاده در گزارش های توجیهی حتما از کارشناسان متخصص در این خصوص استفاده گردد.

از جمله مهم ترین خدماتی که توسط کارشناسان بامداد قرن دانش ارائه می گردد، تهیه فایل کامفار برای گزارش های توجیهی می باشد. کارشناسان ما مبانی و مفروضات پیش بینی شده برای پروژه را با همکاری و راهنمایی شما گردآوری نموده و فایل کامفار پروژه های شما را تهیه می نمایند. پس از تهیه فایل کامفار گزارش های توجیهی، اصل فایل کامفار و خروجی آن با فرمت پی دی اف برای شما ارسال می گردد. می توانید نتایج حاصل از تجزیه تحلیل مالی طرح در نرم افزار کامفار را بررسی نموده و در خصوص توجیه پذیری طرح تصمیم گیری نمایید. پس از بررسی فایل کامفار گزارش توجیهی توسط شما در صورتی که نیاز به تغییر در مبانی و مفروضات طرح باشد اعلام نموده و این تغییرات توسط کارشناسان بامداد قرن دانش روی فایل شما اجرا شده و فایل بازنگری شده برایتان مجددا ارسال می گردد.

درصورتی که نیاز به نمونه فایل های کامفار تهیه شده برای پروژه های توجیهی دارید می توانید با کارشناسان ما درمیان بگذارید. خواهشمند است درصورتی که در این زمینه سوالات و ابهاماتی دارید با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده ارائه هرگونه مشاوره و توضیحات برای تهیه فایل کامفار گزارش های توجیهی شما می باشند.

Copy right © حقوق معنوی این مقالات برای بامداد قرن دانش محفوظ است و هرگونه کپی برداری و استفاده از این مطالب باذکر منبع بلامانع می باشد.

 

 

 


 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک گذاری

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازگشت به بالا