صفحه اصلیتدوین گزارش عملکرد سالانه

تهیه گزارش عملکرد سالانه Annual Report

گزارش عملکرد سالانه Annual Report

تیم کارشناسان شرکت مشاور مالی و سرمایه گذاری بامداد قرن دانش تجربه مناسبی در خصوص تدوین گزارش عملکرد سالانه Annual Report به زبان فارسی و انگلیسی دارند. بدین منظور جلسات کارشناسی متعددی فی مابین تیم کارشناسی بامداد قرن و همچنین مدیران و کارشناسان محترم شرکت متقاضی گزارش سالیانه برگزار می شود و در طول این جلسات اطلاعات خام اولیه از شرکت و همچنین بازار استخراج شده و با استفاده از تحلیل های آماری، نمودارهای مدیریتی، شاخص های مالی و اقتصادی، استانداردهای بین المللی و سایر ابزار در اختیار، گزارش سالیانه مورد نظر با بهترین کیفیت و بصورت کاملا کاربردی تدوین و در نسخه چاپ شده رنگی به زبان فارسی و همچنین انگلیسی ارائه می گردد.

گزارش عملکرد سالانه Annual Report بمنظور ارائه به شرکت ها و سازمان های خارجی، سهامداران و اعضاء هیئت مدیره، هلدینگ، بانک ها، سازمان بورس و بسیاری نهادهای دولتی و خصوصی دیگر تدوین می شود. از این گزارش بمنظور انجام تبلیغات و ارائه گزارش عملکرد شرکت در طی سال گذشته به مشتریان نیز استفاده می شود. بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی در انتهای هرسال گزارش عملکرد سالیانه خود را جهت بازدید عموم در وب سایت شرکت قرار می دهند.  

از جمله شرکت های بزرگی که اقدام به درج گزارش عملکرد سالانه خود در وب سایت رسمی شرکت نموده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 گزارش سالیانه شرکت مایکروسافت

 

گزارش سالیانه شرکت FedEx

 

 گزارش سالیانه شرکت British Petroleum

در Annual Report با استفاده از روش ها و متدهای آماری و همچنین شاخص های مالی و اقتصادی، تحلیل هایی بر عملکرد سال گذشته شرکت تدوین و در قالب نمودارها، جداول، توضیحات و تصاویر متنوعی به مخاطبین ارائه می گردد. اینکه روند سود دهی شرکت نسبت به سال های قبل به چه صورت بوده و تحلیل مدیران شرکت از آن چه میباشد از جمله بخش های اصلی گزارش سالیانه است. تهیه و ارائه نمودارهای رشد بازار محصولات شرکت و جایگاه آن در بین رقبا و همچنین در سطح بین المللی، علل کاهش و یا افزایش آن، سیاست های اتخاذ شده در طول سال جهت تغییر آن و بسیاری موارد دیگر در گزارش سالیانه تدوین و ارائه می گردد.

تهیه یک گزارش عملکرد سالانه Annual Report در 4 مرحله انجام می گیرد.

مرحله اول- گردآوری اطلاعات خام اولیه از شرکت

بمنظور تهیه گزارش فعالیت سالانه نیاز می باشد تا در ابتدا کلیه اطلاعات مالی و عملیاتی شرکت در طی سالهای گذشته که بطور معمول در صورت های مالی شرکت نیز وجود دارد استخراج گردد. براین اساس در ابتدا کارشناسان شرکت بامداد قرن دانش با برگزاری جلسات حضوری با بخش های مدیریتی، اداری، مالی، حسابداری و عملیاتی شرکت اطلاعات مورد نیاز گزارش عملکرد سالانه را جمع آوری نمایند. سطح دسترسی به اطلاعات براساس محدوده تعیین شده از سوی متقاضی جهت انتشار اطلاعات مالی و عملیاتی شرکت می باشد و در طول ارائه خدمات کارشناسان بامداد قرن دانش سطح محرمانگی اطلاعات را کاملا رعایت خواهند نمود و هیچ اطلاعاتی بدون هماهنگی متقاضی منتشر نخواهد شد.

مرحله دوم- گردآوری اطلاعات بازارهای داخلی و بین المللی

بخش هایی از گزارش فعالیت سالانه در ارتباط مستقیم با شرایط بازارهای داخلی و بین المللی در صنعت مورد نظر می باشد. نوسانات موجود در صنعت در طی سال گذشته در گزارش سالیانه می بایستی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. کارشناسان بامداد قرن دانش صرفا به اطلاعات خام شرکت متقاضی اکتفا ننموده وبرای بدست آوردن تحلیل های مناسب تر، این اطلاعات را در مقایسه با اطلاعات بازار داخلی و بین المللی مورد بررسی قرار خواهند داد. لذا مرحله دوم از تهیه گزارش سالیانه به گردآوری اطلاعات از بازارهای داخلی و بین المللی اختصاص داده می شود. در این بخش از گزارش نیز تیم بامداد قرن دانش از تخصص و تجربه و دانش کارشناسان بخش مطالعات بازار شرکت بهره خواهند بود.

مرحله سوم- تحلیل و نتیجه گیری از اطلاعات خام

از جمله اصلی ترین و مهم ترین بخش های تدوین گزارش عملکرد سالانه Annual Report، تحلیل اطلاعات خام گردآوری شده می باشد. اطلاعات خام بدست آمده از عملکرد شرکت در طی سال های گذشته و همچنین اطلاعات بدست آمده از بررسی صورت گرفته از بازارهای داخلی و بین المللی در این مرحله در کنار هم قرار گرفته و با استفاده از روش ها و متدهای آماری و استفاده از نرم افزارهای ویژه، مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند. استفاده از نرم افزارهای آماری و همچنین نرم افزارهای مالی و اقتصادی نتایج قابل اتکا و ملموسی از تحلیل ها را بدست خواهد داد که کاملا کاربردی بوده و می توان از آن نتیجه گیری ها و تحلیل های مورد نظر را انجام داد.

در گزارشات سالیانه می بایست شاخص های ویژه ای محاسبه گردد نظیر درصد رشد، میزان سود دهی، نرخ بازدهی، ارزش روز داراییها، نسبت های مالی و غیره که این موارد توسط تیم کارشناسی شرکت بامداد قرن دانش و با استفاده از آخرین متدها و روش ها و همچنین به روز ترین نرم افزارها انجام می گردد. در واقع بخش مهم گزارش سالیانه تحلیل و نتیجه گیری از اطلاعات خام می باشد که بدین منظور تیم بامداد قرن دانش جلسات متعدد داخلی برگزار نموده و نحوه گزارش دهی و نتایج بدست آمده از تحلیل ها را مورد بررسی عمیق قرار می دهند. همچنین نیاز می باشد که نتیجه گیری ها و تحلیل ها با تیم مدیریتی شرکت متقاضی هماهنگ شود تا نتیجه مورد نظر بدست آید.

مرحله چهارم- طراحی گرافیکی و چاپ گزارش سالیانه

مرحله نهایی از تدوین گزارش سالیانه طراحی گرافیکی و تهیه نسخه چاپی از این گزارش می باشد. بدین منظور شرکت بامداد قرن دانش از متخصصان حرفه ای در طراحی گرافیکی استفاده می نماید که طبق نظر متقاضی و با لحاظ نمودن کلیه پارامترهای تأثیرگذار در طراحی، یک شکل گرافیکی بسیار جذاب و گیرا برای گزارش سالیانه طراحی نموده و جهت چاپ و تولید گزارشات کاغذی آماده می نمایند. این طراحی شامل طراحی روی جلد، پشت جلد، صفحه نخست، کلیه صفحات گزارش، چیدمان و رنگ بندی نمودارها و جداول و ترکیب بندی صفحات می باشد. انتخاب طیف رنگی مناسب، انتخاب نوع کاغذ روغنی مورد استفاده، تصاویر و نمودارها، عکس اعضاء هیئت مدیره و سهام داران اصلی و بسیاری موارد دیگر در این مرحله انجام می شود تا گزارش سالیانه با نمایی هرچه جذاب تر و گویاتر به متقاضی جهت ارائه به مشتریان، سهامداران و سایر بخش ها آماده گردد.

 

علاوه بر جزییات تشریح شده فوق، برای تهیه گزارش عملکرد سالانه Annual Report کارشناسان بامداد قرن دانش در بخش های مختلف گردآوری اطلاعات، تحلیل اطلاعات، تیتر بندی، طراحی گرافیکی و غیره با توجه به شرایط هر شرکتی، روش استاندارد و مناسب را جهت چیدمان و تحلیل اطلاعات و تهیه نسخه چاپی نهایی انتخاب و استفاده می نماید. خواهشمند است درصورتی که در این زمینه سوالات و ابهاماتی دارید با ما در میان بگذارید، کارشناسان ما آماده ارائه هرگونه مشاوره و توضیحات برای تهیه گزارش سالیانه شرکت شما می باشند.

Copy right © حقوق معنوی این مقالات برای بامداد قرن دانش محفوظ است و هرگونه کپی برداری و استفاده از این مطالب باذکر منبع بلامانع می باشد. 

دیدگاه‌ها   

0 # ناصر 1397-06-04 16:14
سلام روزتون خوش
مطلب جالبی بود بسیار ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک گذاری

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازگشت به بالا